Książki

 AJNA Centrum Rozwoju poleca:

Aleksander Lowen - Bioenergetyka

 

Wydawca: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej

Kod: 978-83-930534-3-8
Specyfikacja: A 5, miękka, 316, I wydanie
Data ukazania się: grudzień 2011

Cena : 46 zł

Opis książki : Bioenergetyka jest naturalną, intuicyjną i skoncentrowaną na pracy z ciałem formą terapii. Ciało nie kłamie. Jest zwierciadłem duszy i pokazuje prawdziwą historię. Trwała, głęboka i autentyczna przemiana możliwa jest tylko wtedy, gdy równolegle dotykamy strefy ciała i umysłu. Książka skierowana jest do terapeutów, jak i do osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Można dzięki niej poznać istotę Bioenergetyki, dowiedzieć się, jak powstają przewlekłe napięcia, które zakłócają swobodny przepływ energii w ciele i jak się można od nich uwolnić.

Znajdziemy w niej również odpowiedzi na pytania:

o czym świadczy niski poziom energii i jak można go podnieść?
jak przebiega terapia?
w jaki sposób i dlaczego warto rozwijać autoekspresję?
co mają wspólnego ze sobą stres i seks?
czym jest prawdziwie satysfakcjonująca i dojrzała seksualność?
jakie iluzje utrudniają nam czerpanie z życia?
czym są typy charakteru i o czym nas informują?


 
 

Aleksander Lowen - Zdrada Ciała

Wydawca: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej

Kod: 978-83-930534-4-5
Specyfikacja: A 5, miękka, 296, I wydanie
Data ukazania się: styczeń 2012

Cena : 46 zł

 

 Opis Ksiązki :  Co to znaczy zdradzić własne ciało? I skąd mozna wiedzieć, że doszło do zdrady? Na przykład po tym, że ciało stanowi źródło cierpień i upokorzenia zamiast dumy i przyjemności. Zdrada ciała jest wynikiem podziału osobowości, który polega na odszczepieniu ciała od ego, stłumieniu uczuć, utracie kontaktu z ciałem. Zaburzenie to występuje powszechniej niż by się wydawało. Powoduje między innymi takie problemy jak nieumiejętność wyrażania uczuć, trudnosci w relacjach z innymi, przejadanie się, kłopoty ze snem, poczucie pustki czy wyczerpania. Alexander Lowen odwołując się do założeń psychoanalizy, jasno i przystępnie tłumaczy przyczyny powstawania zaburzeń osobowości, opisuje ich objawy oraz przytacza liczne przykłady z praktyki klinicznej. Pokazuje także jak dzięki pracy nad oddychaniem oraz ćwiczeniom zmniejszającym napięcie mięśniowe, którym towarzyszy poszerzanie świadomości, można przywrócić czucie w ciele i sprawić by życie nabrało pełni i prawdziwości.

 

 

 

Aleksander Lowen - Lęk przed życiem


Wydawca: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej

Kod: 978-83-930534-0-7
Specyfikacja: A 5, miękka, 278, I wydanie
Data ukazania się: lipiec 2010

Cena : 43 zł

Opis książki : Najlepsza książka dr Alexandra Lowena, wybitnego amerykańskiego psychiatry, psychoterapeuty i twórcy Analizy Bioenergetycznej. Książka o byciu w pełni sobą, o tym jak kontakt z własnym ciałem prowadzi do odkrywania i leczenia ran duszy z przeszłości. To w ciele odkładają się niewyrażone, zepchnięte przez umysł emocje, które w postaci napiętych mięśni wpływają na strukturę charakteru i związaną z nim historię życia osoby. To ciało pisze naszą historię uginając się pod ciężarem niespełnionych dziecięcych pragnień, które echem odbijają się w dorosłym życiu. Autor w swej książce odkrywa jak ważne dla rozwoju osobowości są doświadczenia z okresu edypalnego i sposób rozwiązania konfliktu edypalnego. Pokazuje jak odnaleźć siłę w lęku by pozwolić sobie doświadczyć:

  • poddania się miłości
  • odpuszczenia raczej niż sprawowania kontroli
  • więcej bycia niż robienia

 

 

Aleksander Lowen i Lestile Lowen- Droga do zdrowia i witalności

Wydawca: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej

Kod: 978-83-930534-4-5
Specyfikacja: A 5, miękka, yc, I wydanie
Data ukazania się: styczeń 2012

Cena : 32 zł

Opis ksiązki : Ponad 100 innowacyjnych i energetycznych ćwiczeń, aby połączyć ciało i umysł opracowanych podczas 20-letniego doświadczenia w bioenergetycznej pracy z ciałem.

Ćwiczenia bioenergetyczne przynoszą wiele korzyści w zakresie podnoszenia witalności organizmu, jak również w sferze życia emocjonalnego i seksualnego. Regularne ich stosowanie wpływa na zmniejszenie napięć mięśniowych, zwiększenie żywotności ciała oraz odzyskanie zdolności do przeżywania radośc i przyjemności w życiu. Ćwiczenia pomagają zwiększyć zaufanie do siebie, rozwinąć potencjał orgazmiczny i wyzwolić energię stłumionych uczuć.

 

 

 

 

David Bercelii - Zaufaj Ciału

Wydawca: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej

Kod: 978-83-930534-2-1
Specyfikacja: A 5, miękka, 108, I wydanie
Data ukazania się: czerwiec 2011

Cena : 33 zł

Opis książki : Ćwiczenia fizyczne (TRE) wywołują psychogenne drżenia ciała, o silnie terapeutycznych właściwościach. Są one tak zaprojektowane, aby ciało mogło uruchomić biologicznie zakodowany w nim naturalny proces leczenia. Jest to metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz uzdrawiania, która ma swe korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena. Opracowane zostały na podstawie wieloletniego doświadczenia pracy z traumą przez psychoterapeutę bioenergetycznego Davida Bercelego, w taki sposób aby rozluźnić głębokie napięcia mięśniowe powstałe w ciele podczas urazów psychicznych.

 Mogą być stosowane przez osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Ćwiczenia TRE są sposobem na samopomoc w przypadku tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy. Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami. Ćwiczenia te mogą uwalniać silne emocje i chroniczne napięcia ciała, dlatego też zaleca się, aby osoby, które przeżyły poważną traumę, wykonywały je przy pomocy i wsparciu specjalisty przy doświadczaniu tych trudnych uczuć.

Korzyści stosowania Ćwiczeń (TRE)
Łatwość nauki: Tych ćwiczeń można się łatwo nauczyć i w wielu przypadkach ich skuteczność jest natychmiastowa.
Naturalny środek zaradczy: W pewnych okolicznościach z tych ćwiczeń można korzystać jak z naturalnego środka zapobiegającego lub minimalizującego symptomy PTSD, redukującego skutki urazów psychicznych, które wystąpią w przyszłości.
Samodzielne stosowanie i diagnoza: Można ich używać do samodzielnego diagnozowania rodzaju i stopnia napięć powstałych przez traumatyczne epizody.
Codzienna gimnastyka: Można je włączać do codziennego zestawu ćwiczeń i używać ich do leczenia oraz zapobiegania stanom chorobowym.

Informacje o autorze

 

 

 

 

Dr David Perlmutter, dr Alberto Villoldo - Aktywuj pełną moc mózgu

Wydawca: Studio Astropsychologii 

Kod: 978-83-7377-499-5

Specyfikacja: 145 x 205 mm, miękka, 292, I wydanie

Cena : 39,30 zł

Opis książki: Odpowiednie odżywianie oraz ćwiczenia fizyczne opisane w tej książce nie tylko naprawią te części Twojego mózgu, które zostały uszkodzone przez stres, ale stworzą środowisko podatne na wzrost nowych komórek nerwowych oraz aktywują geny odpowiedzialne za długowieczność, lepszą odporność i usprawnioną pracę umysłu.

Fragment książki o roli glutationu i jego wpływie na mózg