Kobieta w mężczyźnie

Dlaczego mężczyzna nie szanuje energii radości, kreacji i mądrości w kobiecie.

Jakiś procent mężczyzn będzie przeciwstawiało się pewnym cechom w kobiecie znajdując wiele logicznych powodów usprawiedliwiających ich siłę destrukcji.

Reakcja mężczyzny na radość kobiety.

Kiedy kobieta dobrze się bawi, śmieje się, tańczy, wykazuje ekspresję swojej witalności i lekkości, sprawdź mężczyzno czy łączysz się z nią w tej radości, czy wywołuje ona w tobie negatywne emocje. Jakiekolwiek by były logiczne twoje argumenty, to reakcja emocjonalna złości, zazdrości dowodzi ukrytego lęku. Przed czym jest ten lęk?

Kiedy kobieta jest kreatywna, ma świetne pomysły, tworzy dzieła artystyczne, sprawdź mężczyzno czy wspierasz ją w tej kreacji czy dążysz do destrukcji jej działań. Jeśli wyszukujesz argumenty, które mają usprawiedliwić twoje uniemożliwianie jej kreatywności, nie dajesz jej czasu i warunków na tworzenie, a także lekceważysz jej twórczość, to zabijasz tą kreatywność. Dlaczego przeciwstawiasz się zatem kobiecej kreacji?

U podstaw tej walki jest lęk. Przed czym jest ten lęk?

Kiedy kobieta jest mądra, nie tylko wiedzą o świecie, ale także intuicją, kiedy przewiduje i znajduje skuteczne rozwiązania, sprawdź mężczyzno czy uznajesz tą mądrość i skuteczność. Kiedy kobieta wie jak wyleczyć, kiedy przewiduje, co zrobi jakaś osoba i to się realizuje, czy to zauważasz i szanujesz? Jeśli wyśmiewasz jej metody leczenia, jej wiedzę psychologiczną, jej uważność na ludzkie emocje, to co tkwi u podstaw twojej walki z jej mądrością?

To też jest lęk. Przed czym jest ten lęk?

Lękasz się kobiecej energii. Mężczyzna, który boi się kobiecych cech, boi się, że kobieca energia go zdominuje. To typowa projekcja na zewnątrz stanu wewnętrznego. Taki mężczyzna ma wewnątrz siebie przewagę energii żeńskiej, z którą walczy, ponieważ nie akceptuje tego stanu. Odkrycie mechanizmu projekcji w tym zakresie pomaga zwrócić swoją uwagę do wewnątrz. Jak zatem dalej z tym pracować, jeśli mężczyzna chce zmienić proporcje między energią żeńską i męską? Najpierw trzeba zauważyć, że dominuje w nim energia żeńska i to, co najtrudniejsze – zaakceptować ją. Dopiero po akceptacji i całkowitym poczuciu cech żeńskich w sobie jako naturalnego dobrostanu, może zaistnieć zmiana w kierunku cech męskich.

Mężczyzna, który akceptuje swój pierwiastek żeński, przestaje z nim walczyć, co wyraża się w świecie zewnętrznym zaprzestaniem walki z kobiecym pierwiastkiem w kobiecie.

Akceptując w sobie kobietę pozwala współistnieć w naturalny żeński sposób swojej partnerce. Kiedy kobieta może przejawiać swoją kobiecość, mężczyzna w naturalny sposób zaczyna się polaryzować w kierunku energii męskiej.