O nas

 

AJNA Centrum Rozwoju - to przystań w Białymstoku i w dowolnym punkcie naszej Ziemi. To także ruch, a może płynność, którą tworzą ludzie i wydarzenia jakie się tutaj realizują. To droga jaką podążamy i do końca nie znamy ostatecznego celu, bo cele zostają osiągnięte lub zmienione, zgodnie z tym co niesie wszechwiedzący nurt życia.

 

Interesuje nas wszystko co pomaga żyć wypełnionym energią, radosnym, spełnionym życiem. Centralną postacią jest człowiek, jego kondycja i relacje z innymi ludźmi oraz całym wszechświatem. Od wielu lat praktykuję Tantrę, której nauczycielami są Mariusz, Gaya i Mayaquen Wiśniewscy. Nie znam innej metody, która dałaby tak szybki proces rozwoju i dojrzewania jak Tantra Serca. Szczególnie cenię sobie właśnie element serca w tantrze, który pozwala mieć nadzieję na dobry kierunek ewolucji ludzkości opierający się na współodczuwającym i kochającym sercu. Tantra to przepływ energii w ciele człowieka i między ludźmi, a także w kontakcie z naturą. Świadomość tej energii, umiejętność jej wzbudzenia i zarządzania nią, daje wielką moc ducha i zbliża do Boga (jakkolwiek Go rozumiesz). Jednakże zanim zacznie ona przepływać bez przeszkód pojawiają się różne stany emocjonalne człowieka, które blokowały jej ruch. Wszystko co nie jest miłością ma szansę przetransformować się jeśli będziesz ufał inteligencji energii, która wie. Organizuję warsztaty i ćwiczenia pozwalające poczuć ją. Szczegóły dotyczące Tantry znajdziesz w zakładce Tantra.

Przez ponad dwa lata uczyłam się metody psychoterapii Soulwork u Matyna Carutersa, która pozwala na krótkoterminowe rozwiązywanie problemów psychicznych. Zajęcia te pozwoliły mi uwrażliwić swoją spostrzegawczość w zakresie delikatnych symptomów ciała, które daje prawdziwą informację zwrotną, w odróżnieniu od koncepcyjnego podejścia głowy. Nasz mental zawiera w sobie nawarstwienie systemów społecznych, rodzinnych, religijnych. Trudno „dokopać” się do prawdziwego człowieka. Soulwork opiera się na pewnych zasadach mających związek z ciałem i pamięcią komórkową zawartą w ciele. Do tej pory takie zasady można odnaleźć w kulturze Kahunów, w Ustawieniach Systemowych opracowanych przez Berta Hellingera, a także w ograniczonym zakresie w Neurolingwistycznym Programowaniu NLP.

Z wykształcenia jestem architektem ze szczególnym zamiłowaniem do psychologii przestrzeni. Jak głoszą zasady energetycznej aranżacji przestrzeni Feng – Shui, może ona mieć wpływ na życie człowieka w 30%. Czyż nie warto zadbać o tą część, choć mamy świadomość, że nie załatwi za nas wszystkiego? Studia architektoniczne ukończyłam w Białymstoku, a Akademię Feng – Shui we Wrocławiu. Siedziba AJNA Centrum Rozwoju była pracą dyplomową wykonaną pod kierunkiem prof. Zbigniewa Królickiego. Moje analizy i projekty Feng – Shui mogą obejmować pojedyncze rozwiązanie, lub szczegółowe projekty zmian życiowych, czy też biznesu od podstaw.

Ze względu na to, iż jako dziecko byłam osobą chorowitą, od wczesnych lat interesowałam się zdrowiem i zdrową dietą. Przyjęłam wiele chemicznych leków i nabrałam przeświadczenia, że to droga donikąd. Eksperymentowałam z odżywianiem i poczyniłam obserwacje własnego organizmu. Najbardziej bliska jestem medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej, która ujmuje całego człowieka, a nie tylko jego organ. Uczyłam się medycyny chińskiej i dietetyki chińskiej w Akademii Feng – Shui. Ponadto zależności energetyczne w ciele uzupełniają kolejną część czynników jakie mają wpływ na jakość życia człowieka. Moja dieta ewaluowała w kierunku weganizmu i surowego jedzenia, ale najlepsze dla mnie rezultaty przyniosła dieta SCD. Jestem przekonana, że wkrótce rozwinie się leczenie za pomocą pożywienia dostosowane do specyfiki konkretnej istoty ludzkiej. Wierzę, że Natura dała nam wszystko co jest potrzebne, by uleczyć każdą chorobę. Z ciekawością obserwuję również inne osoby, pojawianie się chorób i wypadków i odnajduję pewne zależności związane z emocjami i historią człowieka, czy też inteligencją wszechogarniającej energii, która wie jakimi metodami można zmusić nas do reakcji, najczęściej do zmiany.

Mam dyplom doradcy zawodowego uzyskany z wyróżnieniem w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku, gdzie moja praca pt.: „Poczucie własnej wartości jako czynnik w podejmowaniu decyzji zawodowej” zawierała badania grupy osób realizujących program autorstwa Nathaniela Brandena polegający na pracy własnej bez wsparcia psychologa, a jedynie przy wzajemnym wsparciu grupy realizującej zadania w ciągu 31 tygodni. Całą akcję rozpoczął Michał Godlewski – trener Instytutu Ewy Foley zajmującego się warsztatami rozwoju osobistego. Osoby, które przeszły przez cały cykl miały znacznie większą świadomość siebie i wyższe poczucie własnej wartości. Nie można dokonać właściwego wyboru zawodu nie znając siebie i nie można poznać siebie w ciągu kilku rozmów ze specjalistą. Jestem gorącą orędowniczką zajęć z zakresu poznawania siebie w różnych sytuacjach i relacjach (co zawiera w sobie dziedzina zwana inteligencją emocjonalną) już od najmłodszych lat szkolnych. Organizuję warsztaty i indywidualne spotkania z tego zakresu.

Od 2002 roku prowadziłam Filię Instytutu Ewy Foley w Białymstoku, która organizowała warsztaty i sesje przy udziale trenerów Ewy Foley. Dzięki niej zetknęłam się z Nemi Natch, Joy Manne, Gerhardem Walperem, Bertem Hellingerem i innymi. Związki i relacje są nieuniknione. Żyjemy w powiązaniach z innymi ludźmi – tymi bliskimi i obcymi, na dłużej i na chwilę. Jestem matką dwóch córek. Mam świadomość, że dzieci są naszymi gośćmi na taki czas jaki sobie wybrały. Mam poczucie, że tworzę im takie warunki rozwoju, aby mogły stać się samodzielnymi silnymi jednostkami, potrafiącymi sięgać do własnego wewnętrznego kompasu. Tak jak wszyscy zapewne, nie uniknęłam błędów rodzicielskich. Podczas wspólnego z mężem wychowywania, zauważyłam, że nasze metody polaryzują się biegunowo. O ile jedna strona ma skłonności do rozpieszczania, pobłażania i braku konsekwencji, to druga podejmuje akcję dyscyplinującą, wyznaczającą zadania i wprowadzającą konsekwencje. Zdarzało się, że polaryzacje się zamieniały. Zapewne mamy wbudowany mechanizm biologiczny, który przyciąga nas do kogoś, kto będzie spolaryzowany w wielu dziedzinach, w tym przy wychowywaniu wspólnych dzieci. Prawdopodobnie jest to najlepszy sposób, by dostarczyć nowemu pokoleniu szeroki wachlarz możliwości. Jednak te same różnice, które rozwijają nową osobowość dziecka, stanowią też wielkie wyzwanie w relacji jaką tworzą partnerzy. Czasami zadanie przekracza możliwości udźwignięcia i dochodzi do rozstania. Kahuni – przedstawiciele starej cywilizacji wiedzieli, że istnieją pewne porządki w relacjach miedzyludzkich, których zaburzenie prowadzi do problemów w życiu i chorób. Doświadczalnie to zebrał i opracował także Bert Hellinger.

Od 2011 r. uczestniczyłam w Podyplomowym Szkoleniu w zakresie Analizy Bioenergetycznej prowadzonym przez psychoterapeutę CBT oraz Międzynarodowego Trenera Heinera Steckela - koordynatora szkolenia oraz Vitę Heinrich Clauer – psychoterapeutę CBT, międzynarodowego trener IIBA. Szkolenie trwało 4 lata i było zorganizowane we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Analizy Bioenergetycznej IIBA w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundacją Dr Alexandra Lowena na Florydzie USA, według programu akredytowanego przez IIBA w Zurychu w Szwajcarii. Od 2012 r. prowadzę grupowe i indywidualne zajęcia w Ajna Centrum Rozwoju w Białymstoku. Obejmują one ćwiczenia gruntujące i bioenergetyczne, pogłębiające świadomość ciała, a także zawierają elementy analizy bioenergetycznej.

Zachęcam do odwiedzania aktualności na stronie www.ajnacentrum.pl oraz do zapoznania się z ofertą na stronach www.holistycznaklinika.pl , www.glutation.info.pl