Projekt wnętrza

OGÓLNE WSKAZANIA KOLORYSTYCZNE

Oprócz powyższych zaleceń związanych ze ścieraniem się żywiołów Domów i Gwiazdy proponuję dobór kolorów wzajemnie budujących się i uzupełniajacych.

Sala szkoleniowa

Podłoga to usłojone ciemne panele (Drzewo), które graniczą z listwą w tym samym wzorze, a następnie ze ścianą w kolorze Ziemi z elementami Ognia, lub w kolorze Ognia z elementami Ziemi. Ściany przechodzą w biały sufit (Metal), z którego zwisają wilekie szklane lampy w oprawie metalowej (Metal i Woda).

Hall

Terakota w hallu to ułożona w kwadracie płytka w kolorze Ognia (ruda) i Ziemi (brązowa) przechodząca na granicy z podłogą kuchni w terakotę z usłojeniem drewna, a następnie w terakotę granatową (Woda) w kuchni. Podłoga graniczy z listwą z usłojeniem drewna (Drzewo) i przechodzi w ścianę w kolorze żółtym (Ziemia), na której w dolnej partii ściany przyklejony będzie ozdobny wzór tapety w kolorze ognistym. Ściana przechodzi w biały sufit (Metal) gdzie podświetlony jest okrągły wzór mandali w kolorystyce granatowej (Woda).

Kuchnia

Podłoga w kuchni w przeważającej kolorystyce Wody przechodzi w listwę w żywiole Drzewa, a następnie w kawową ścianę z paskiem ognistego wzoru w dolnej części ściany, a następnie w biały sufit (Metal). Meble w kuchni są w żywiole Drzewa, lampy oraz element ozdobne są w żywiole Metalu (przeważające części metaliczne). Zlew oddzielony jest od płyty gazowej. Płyta gazowa z możliwością gotowania na ogniu była świadomym wyborem w celu zachowania wartości energetycznej pożywienia. W kuchni poprzez obecność prawdziwego ognia nie należy dodawać koloru ognistego, zwłaszcza, że analiza Li Chi Pai wskazuje na konieczność dodania żywiołu Wody.

Łazienka i WC

Podłoga i ściany to kolory szaroniebieskie z poziomym paskiem drewnopodobnej glazury. W literaturze kolor niebieski to kolor Drzewa, które tutaj występuje w konflikcie z bielą i armaturą (Metalem) dlatego wprowadzone jest grafitowe szkło kabiny prysznicowej jako element Wody, ponadto wody w tych pomieszczeniach nigdy nie brakuje. Żywioł ten będzie stanowić połączenie zwaśnionych żywiołów. Element Ziemi jest wprowadzony poprzez poziomy pasek brązowej glazury. Elementy Ognia mogą zaistnieć w postaci świeczki ozdobnej.